Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

  • Produktheader - Steuergeräte

Developed by jtemplate

Řídící a regulační prvky

Regulátor MultiControl – MTC

MTC-Multicontrol je multifunkční ovladač s integrovaným displejem, který byl vyvinut pro použití s EC ventilátory. Plášť je vyroben z plastu na místo určení může být připevněn pomocí dvou šroubů. Integrované týdenní ovládání je programovatelné pomocí nastavitelného bodu den/noc a může nezávisle zapnout/vypnout jednotku. Díky předem definovaným programům jako je řízení na základě tlaku, objemového průtoku, teploty, vlhkosti je Multicontrol všestranný. MTC je vybaven dvěma řídícími smyčkami (dva výstupy 0-10V) a výstupem relé. Další informace naleznete v našich informacích o produktech.

 

Potenciometr POT 1

10 kΩ potenciometr umístěný ve skříni s vypínačem. Rozsah je 0-100% pro 100% manuálně nastavitelnou hodnotu otáček EC ventilátoru. Potenciometr je vhodný pro montáž na i pod omítku. Vše potřebné je již součástí dodávky.

 

Potenciometr POT 2

10 kΩ potenciometr umístěný ve skříni. Rozsah stupnice je uspořádán vzestupně za účelem 100% manuální nastavení požadovaných otáček. Regulátor má kolébkový vypínač určený pro spuštění EC ventilátoru stejně jako zelenou a červenou LED diodu pro volitelné zobrazení stavu (provoz/porucha).

 

Potenciometr POT 3

Výstupní napětí 10V je rozděleno do 3 přepínacích stupňů. Pomocí vnitřního potenciometru lze požadovanou hodnotu napětí měnit ve stupni 1 a 2. Stupeň 3 je určen pro maximální výstupní napětí 10V pro regulaci otáček EC ventilátoru. Zapnutí/vypnutí je zprostředkováno stupněm 0. Třístupňový potenciometr je vhodný pro montáž na i pod omítku. Vše potřebné je již součástí dodávky.

 

Motorové chrániče MSE/MSD

Ochranná zařízení motorů Rosenberg jsou vybavena přepínačem zapnuto/vypnuto, síťovým stykačem a světelným indikátorem provozu. Jsou navržena pro příkony motoru 1.3kW u modelu E (jednofázové) a pro příkon 2.5kW u modelu D (třífázový).


5-ti stupňový regulátor RE/RTE/RTD

5-ti stupňový regulátor se síťovou ochranou a světelnou indikací provozu pro transformátorovou regulaci napěťově regulovatelných motorů. U připojeného motoru/ventilátoru lze pomocí zabudovaného otočného přepínače nastavit 5 výkonnostních stupňů. Stupeň 1 odpovídá nejnižším otáčkám. Stupeň 5 odpovídá nejvyšším otáčkám. Řídící obvod regulátoru je chráněn pojistkou 2A. Regulátory RTE /RTD jsou také dostupné s připojením pro sledování průtoku a vstupem pro plynový solenoidový ventil (RTE..G/RTD..G). Monitor průtoku musí být umístěn v proudu vzduchu ventilátoru. Pokud je ventilátorem dodáváno dostatečné množství vzduchu, plynový solenoidový ventil je aktivován monitorem průtoku. Rozsah použití těchto zařízení je zaměřen na odtah z kuchyní s plynovými spotřebiči.

Transformátory pro zabudování do rozvaděče TE/TD

Autotransformátory (dle VDE 0550) pro jednofázový nebo třífázový střídavý proud s pěti výstupy, montážními patkami a připojovacími svorkami. Maximální přípustná teplota okolí je +40 °C.

Elektronický regulátor otáček ED

Tento ovládací panel je navržen pro plynulou regulaci otáček ventilátorů s napěťově regulovatelnými jednofázovými indukčními motory. Otáčky jsou regulovány snížením napětí pomocí výkonových tyristorů v celém rozsahu 0-230V. K regulátoru může být připojeno několik ventilátorů za předpokladu, že součet jejich proudů nepřekročí jmenovitý proud regulátoru. Regulace je prováděna pomocí otočného přepínače. Uvnitř regulátoru je stavitelný šroub, který umožňuje nastavení minimálních otáček ventilátoru.

Servisní vypínač GS

Přepínače zapnuto/vypnuto spadající do kategorie použití AC-23 (spínání motorů nebo jiných vysoce induktivních zátěží) dle DIN VDE 0660 část 100. Předpisy uvedené v DIN VDE 0113 část 1 a EN 60204 část 1 platí pro bezpečnostní nebo elektrická zařízení strojů. Krytí IP55.

Přepínače zapnuto/vypnuto jsou k dispozici také v Ex provedení pro ochranu proti výbuchu dle CENELEC a IEC.