Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

 • Slideshow - Railway
 • Slideshow - Railway
 • Slideshow - Railway

Developed by jtemplate

Ventilátory pro železniční techniku

Ventilatoren für die BahntechnikI moderní železniční dopravu je nutno zabezpečovat vysoce kvalitními ventilátory. Speciálně koncipované ventilátory se používají pro chlazení motorů, traf, elektronických komponentů a klimatizačních zařízení vlaků v metrech, v příměstské či meziměstské železniční dopravě či u expresů s nejvyššími rychlostmi.  Naše ventilátory jsou již od roku 1981 u těchto náročných aplikací na všech kontinentech úspěšné a dostačují veškerým požadavkům v souvislosti se šokovou zátěží, teplotním rozsahem a se zajišťováním napětí.

Nejnovější specifické modely umožňují bezchybný provoz v:

 • napěťových špičkách
 • při šokových zátěžích
 • u kmitů a vibrací
 • při nejrůznějších povětrnostních vlivech a tepelných zátěžích

... a nabízí flexibilní řešení pro:

 • optimální vedení vzduchu
 • nejrůznější provozní napětí (při 50/60Hz)
 • maximální stupně účinnosti u variabilních počtů otáček
 • minimální náklady za údržbu

Pestré spektrum výkonů v železniční technice

Klimatizace stanoviště řidiče

Na pracoviště řidiče jsou kladeny vysoké nároky s ohledem na topení, větrání a klimatizaci. Ať již na střešní, integrovaná střešní zařízení nebo na zařízení podpodlažní - pro všechny případy výměn vzduchu naleznete optimálně vhodná volná oběžná kola konstrukčních tříd DKHR/M (EC varianty GKHR/M). Rovněž vhodné jsou radiální ventilátory typu ERA, axiální ventilátory konstrukční řady AKF/AKS a dále ventilátory ECOFIT konstrukční řady REE a VRE, které jsou pro tohle použití výborné.

Chlazení komponentů systémů brzdění a pohonu

Trakční řetěz kolejového dopravního prostředku se skládá z nejrůznějších prvků, jako jsou trakční motory nebo trakční střídače. Abychom zabránili škodlivému přehřátí, je nutno vzniklé tepelné ztráty odvádět. Totéž platí pro komponenty brzdových systémů vlaků. Pro tyto oblasti použití jsou nejlépe vhodná volná oběžná kola konstrukční řady DKHR/M (EC varianta GKHR/M), radiální ventilátory typu ERA/DRA a radiální ventilátory ECOFIT konstrukční řady GDF.

Klimatizace prostoru pro cestující

Nejvyšší prioritou pro cestující v železniční technice je komfort. Správnou volbou pro zajištění příjemného klimatu ve vagónech jsou ventilátory společnosti Rosenberg. Tyto ventilátory spolehlivě zvládají potřebné jmenovité provozní body uvnitř integrovaných systémových řešení a to při nízké spotřebě místa. Tyto požadavky nejlépe splňují například volná oběžná kola konstrukční řady DKHR/M (EC varianta GKHR/M), radiální ventilátory typu DRA a radiální ventilátory ECOFIT konstrukční řady GDF a axiální ventilátory konstrukčních tříd AKF/AKS.

Ventilace spínacích skříní a chlazení elektroniky

Technická konstrukce železničních vozidel zahrnuje mnoho elektronických komponent, které jsou často instalovány ve spínacích skříních.  I zde je, z důvodu ochrany citlivých elektrických konstrukčních dílů před přehřátím, nutný dostatečný odvod tepla. Volná oběžná kola konstrukční řady DKHR/M (EC varianta GKHR/M), radiální ventilátory typu DRA a radiální ventilátory ECOFIT konstrukční řady REE, GDF a 200D byly vyvinuty speciálně pro tuto oblast použití.

Chlazení komponent systémů vozidlových kabeláží

Velmi precizní zabezpečení proudem uvnitř systému vozidlových kabeláží je v současnosti standardem techniky. Ve srovnání se systémy pohonu vlaků zde nacházejí využití rovněž systémové komponenty, jako například střídače, které je nutno chladit. Pro tato chlazení jsou nejlépe vhodná volná oběžná kola konstrukční řady DKHR/M (EC varianta GKHR/M), radiální ventilátory typu ERA/DRA a ECOFIT konstrukční řady REE a GDF.