Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

  • Slideshow - Windpower
  • Slideshow - Windpower
  • Slideshow - Windpower

Developed by jtemplate

Ventilátory pro větrné elektrárny

Ventilatoren für WindenergieanlagenJak se bude vyvíjet zajištění energií v budoucnosti? Z důvodu schválených změn energií se do popředí zájmu společností zabývajících se zajišťováním proudu dostává získávání energie pomocí větrných elektráren. Důležitou součástí zařízení pro větrnou energii je ochrana jeho jednotlivých částí před přehřátím. Není důležité, zda se jedná o větrání gondol, chlazení generátoru, větrání spínacích skříní, chlazení věžového vzduchu nebo chlazení měničů a transformátorů. Naše ventilátory jsou vhodné pro každý požadavek v oblasti větrných elektráren. Spolu s dlouholetým rozvojem našeho know-how došlo i k rozvoji těchto ventilátorů na nejvyšší technickou úroveň.

Nabízíme flexibilní řešení pro:

  • optimální vedení vzduchu
  • minimální údržbu
  • optimalizované hlukové vlastnosti
  • nejrůznější provozní napětí (při 50/60 Hz)
  • maximální stupně účinnosti u variabilních počtů otáček
  • bezvadný provoz při vibracích a špičkách napětí
  • úsporná instalace přímým pohonem prostřednictvím motorů s vnějším rotorem

Pestré spektrum výkonů pro větrné elektrárny

Větrání gondol

Gondola u větrné elektrárny zahrnuje mnoho technicky náročných konstrukčních dílů, které do okolí vydávají teplo. Pro bezchybný provoz zařízení je správný odvod tepla nezbytně důležitý. Tento úkol přebírají například naše ventilátory konstrukční třídy DRA, AND a DQ/DR.

Chlazení generátoru

V generátoru dochází k proměně kinetické (pohybové) energie na energii elektrickou. U těchto změn dochází ke ztrátám tepla. Abychom zabránili škodlivému přehřátí generátoru, je nutno vzniklé tepelné ztráty odvádět. Pro tento úkol jsou nejlepší ventilátory konstrukční třídy DRA.

Ventilace spínacích skříní

Pro perfektní sladění komponent větrné elektrárny jsou spínací skříně nepostradatelné. I zde je, z důvodu ochrany citlivých elektrických konstrukčních dílů před přehřátím, nutný dostatečný odvod tepla. Speciálně pro tuto oblast použití jsou vyvinuta volná oběžná kola v různých provedeních a dále ventilátory konstrukční řady ERA.

Chlazení oběhového vzduchu věží

Chlazení oběhového vzduchu u věží větrných elektráren je možné provádět pouze s velkými průtoky. Z tohoto důvodu se používají různé axiální ventilátory a oběhová kola se standardními motory třídy DKNM/DKNB/DKNR.

Chlazení měničů a transformátorů

I chlazení jiných elektronických komponent, jako jsou měniče a transformátory, pro nás není problém. Přitom není důležité, jestli chlazení probíhá v gondole či na podnoži větrné elektrárny.