Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

  • Slideshow - EC-Fans
  • Slideshow - EC-Fans
  • Slideshow - EC-Fans

Developed by jtemplate

Ventilátory s EC pohonem

Společnost Rosenberg nabízí velké množství energeticky efektivních ventilátorů s  EC -pohony v oblasti standardních ventilátorů, ventilátorů pro aplikace OEM a ventilátorů pro použití ve větracích zařízeních. Ventilátory EC se používají všude tam, kde je požadováno hospodárné využívání energie a jednoduchá regulace, která probíhá na základě skutečné potřeby větrání. Integrovaná elektronika zajišťuje neustálé optimální regulaci ventilátoru EC. Stačí pouze řídící signál.

Řídící provoz

Při režimu řídícího provozu lze plynule nastavit počet otáček ventilátoru přes nastavenou hodnotu 0-10 V nebo 4-20 mA. U ventilátorů EC s integrovanou elektronikou je možné řídit počet otáček v rozsahu 0…100 % jmenovitých otáček.

Regulační provoz

V režimu regulačního provozu ventilátor EC srovnává předepsanou nastavenou hodnotu s naměřenou skutečnou teplotou a přizpůsobuje počet otáček v souladu se stanovenými požadavky.  Měřená velikost (tlak, průtok, teplota, CO2 …) musí být k dispozici formou elektrického signálu o hodnotách 0-10 V ev. 4-20 mA.

Modbus provoz

Při režimu modbusového provozu lze ventilátor EC připojit a řídit přes spojovací místo RS-485.

ECParam

S bezplatným software  ECParam společnosti Rosenberg lze přes USB k měniči RS485 provést nastavení ventilátoru EC a vyčíst aktuální provozní stavy (změny druhu provozu, zadání individuálního minimálního a maximálního počtu otáček a mnoho dalšího).

S pohony EC jsou k dispozici následující typy ventilátorů:

Navíc se, obecně, z důvodu výborných vlastností do kompaktních klimatizačních jednotek společnosti Rosenberg používají ventilátory EC. V závislosti na způsobu použití se i u sestavných klimatizačních jednotek Airbox používají energeticky efektivní ventilátory EC.