Používáme Cookies, abychom mohli provozovat tyto internetové stránky a zlepšovat Vaši uživatelskou spokojenost.

  • Slideshow - News

Developed by jtemplate

Nové ventilační boxy s EC motory pro odtah média o vyšších teplotách

Nové Unoboxy ME s EC motory jsou navrženy pro dopravu menších a středních objemových množství vzduchu o vyšších teplotách do 120°C . Jsou vhodné pro odtah z kuchyňských provozů dle VDI 2052.

Součástmi ventilátoru jsou servisní dvířka, vana pro odvod kondenzátu s výpustí a speciální těsnící pásky. EC motor je umístěn mimo proud vzdušniny. Skříň je tvořena rámem z dvoukomorových hliníkových profilů s plastovými rohovníky a dvojitými panely z pozinkovaného ocelového plechu hlukově a tepelně izolovanými pláty z nehořlavé minerální vlny o tloušťce 20mm. Výtlak lze volitelně orientovat směrem vzhůru nebo směrem do strany. Změna orientace výtlaku je možná kdykoliv i na místě instalace pomocí přesunutí výměnných panelů. Tato možnost poskytuje vysokou míru přizpůsobivosti ve stavebních podmínkách. Instalace ve venkovním prostředí je možná při použití příslušenství, jako je protidešťová stříška. Veškeré plastové komponenty a kabely jsou odolné vůči UV záření. Ventilátory jsou vybaveny vysoce účinnými hliníkovými radiálními oběžnými koly s dozadu zahnutými lopatkami. Motorové oběžné kolo je pro účely údržby možné vysunout pomocí vodících kolejnic. Elektrické zapojení je provedeno na servisním vypínači na skříni ventilátoru. U verze s regulací pomocí „otevřené smyčky“ (standard) jsou otáčky regulovány pomocí řídícího signálu 0-10V nebo potenciometrem (příslušenství).

Díky energeticky účinné EC technologie lze dosáhnout pomocí regulace otáček až 50% úspory energie. Nové odtahové boxy EC-Unobox-ME jsou k dispozici v šesti velikostech určených pro odtah objemového množství vzduchu do 13.000 m3/h. Požadavky stanované nařízením evropské komise č. 1253/2014/EU (LOT6) budou již pro druhý stupeň (od r. 2018) splněny.

Další informace naleznete v nově vydaném katalogu EC ventilátorů „EC-VENTILATORENWELT“ (ke stažení).

 

zpět